Radionica: Etički kontekst primjene umjetne inteligencije u nastavi na UNISB-u

Dana 14. veljače 2024. Tehnički odjel Sveučilišta u Slavonskom Brodu održao je radionicu vezanu za problematiku korištenja umjetne inteligencije u nastavi, pisanju seminarskih radova, završnih i diplomskih radova. Radionicu je organizirao i vodio doc. dr. sc. Mladen Bošnjaković. Osim nastavnika Tehničkog odjela radionici su nazočili i nastavnici ostalih odjela Sveučilišta u Slavonskom Brodu. Tijekom rasprave istaknuto je da neki nastavnici i studenti već koriste umjetnu inteligenciju u nastavi. No ova problematika za sada nije regulirana ni jednim pravilnikom što može dovesti do različitih stavova i odluka pojedinih nastavnika o korištenju umjetne inteligencije u nastavi i do potencijalnih problema. Kako bi se ti problemi izbjegli bilo bi dobro da u narednom periodu u pravilnike Sveučilišta uvrsti i ova problematika.